Priatelia zdravého životného štýlu, s radosťou Vám oznamujeme, že Roy Littlesun

Roy Littlesun (83) – starešina kmeňa Hopi, celosvetovo uznávaný odborník na makrobiotiku – opäť po dlhšom čase zavíta na Slovensko do Nitry v dňoch od 28. 4. do 4. 5. 2016.

Pozývame Vás na stretnutia s ním. Program pobytu teraz spracováva organizačný team. Zatiaľ oficiálne potvrdzujeme:

– Piatok 29. 4. 2016 – prednáška v Jedálni Zdravíčko Staničná 11, 94901 NITRA od 17.00 do 21.00,    vstupné 9,- €

– Pondelok 2. 5. 2016 – kurz varenia v Jedálni Zdravíčko Staničná 11, 94901 NITRA od 17.00 do 21.00,     vstupné 25,- €

Bližšie informácie a záväzné prihlášky na tel. číslach:

0903 230 227 Gabriela Žlebeková – na e-mail: jedalen.zdravicko@gmail.com

0944 067 817 Renata Nováková – na e-mail: renata_novakova@entrum.sk

Mnohí dnes hľadajú odpoveď na to, čo jesť a čo nie, ako racionálne vyvážiť každodennú stravu, ako zdravo žiť či ako reagovať na kontrasty dnešnej doby. Odpoveď musí hľadať každý sám. Všetci sme jedineční, nedá sa jednou matricou určiť, ako sa s týmito záležitosťami vysporiadať. Mnohé z odpovedí nám môže poskytnúť pán Roy Littlesun (83), starešina kmeňa Hopi, celosvetovo uznávaný odborník na makrobiotiku, ktorý cestuje už niekoľko rokov po svete a šíri posolstvo o vplyve jedla na náš organizmus, učí ľudí zdravému životnému štýlu. Jeho poslanie spočíva prebudiť v ľuďoch presvedčenie, že ich hlavným poslaním je neúnavná spolupráca so Zemou. V Los Angeles pomáhal založiť jednu z najväčších makrobiotických reštaurácií na svete. Roy nás motivuje k tomu, aby sme sa naučili, ako uvoľniť pamäť potravín, aby sme sa rozpamätali na základné princípy prírody a zmenili svoje myslenie. Na dosiahnutie tohto cieľa je nevyhnutné zmeniť kvalitu jedla. Tu treba vyzdvihnúť úlohu ženy. Jedlo väčšinou pripravovali a pripravujú ženy, ženy vlastne kŕmia svoje deti už od ich počatia ešte v maternici. Kuchyňa bola prvým centrom domu, chrámu, nemocnice, školy, centrum ekonomiky, keďže prvým platidlom boli poľnohospodárske produkty, obilie. To najdôležitejšie, čo môže ľudstvo teraz urobiť, je začať si variť. Zmena je základný zákon prírody. Zmena sa môže udiať len v ľudskom tele a pre zmenu sa musí rozhodnúť každý z nás individuálne.

Rozhovor s Royom o makrobiotickej strave vám ponúkame na internetových stránkach Magazínu Varecha:

https://varecha.pravda.sk/magazin/roy-littlesun-treba-si-zacat-varit/11321-clanok.html

http://varecha.pravda.sk/magazin/roy-littlesun-pri-jedle-travime-malo-casu/10930-clanok.html

Zamyslime sa, vždy máme možnosť voľby, možnosť uskutočniť zmenu. Je na nás, ako sa rozhodneme.

„To, čo jeme a ako to jeme, tvorí a ovplyvňuje kvalitu našej krvi. Od nej závisí náš spôsob vnímania, prežívania a tvorenia sveta.“               

Roy Littlesun